WŁADYSŁAW PERCHALUK DLA PULSU MEDYCYNY O REFORMIE SZPITALNICTWA

14.06.2021

Władysław Perchaluk został poproszony o komentarz dotyczący reformy szpitalnictwa. Prezes Związku nie zgadza się z diagnozą resortu, która wskazuje na nadmierne rozproszenie struktury właścicielskiej i tzw. wielowładztwo.

Władysław Perchaluk w komentarzu dla Pulsu Medycyny dotyczącym reformy szpitalnictwa zwraca uwagę na dobrą współpracę placówek w najtrudniejszych okresach pandemii: – Nie zgadzam się z diagnozą resortu, którego eksperci wskazują na nadmierne rozproszenie struktury właścicielskiej i tzw. wielowładztwo (jako przyczynę trudnej sytuacji placówek - red). W najtrudniejszym momencie, czyli podczas kolejnych fal zakażeń SARS-CoV-2 i zachorowań na COVID-19, poszczególne placówki potrafiły znakomicie ze sobą współpracować, a kadra zarządzająca się sprawdziła.

Cały komentarz dostępny jest TUTAJ.