WŁADYSŁAW PERCHALUK DLA RYNKU ZDROWIA O POTRZEBIE PROFILOWANIA DZIAŁALNOŚCI SZPITALI

26.08.2020

Pomysł wzmocnienia ścisłej współpracy między szpitalami powiatowymi w całej Polsce to temat, jaki został poruszony w portalu rynekzdrowia.pl. Władysław Perchaluk, prezes Związku, w wypowiedzi dla portalu podkreślił, że szpitale zrzeszone w ramach Związku Szpitali Powiatowych Województwa Śląskiego w czasie panującej obecnie pandemii świetnie ze sobą współpracowały, z korzyścią dla pacjentów.

Koncepcja współdziałania lecznic należących do różnych jednostek samorządu terytorialnego nie jest nowa. Korzyści z takiego współdziałania pokazuje przykład Związku Szpitali Powiatowych Województwa Śląskiego. Szpitale powiatowe sprawdziły się w sytuacji, kiedy trzeba było zawieszać lub odwieszać działalność oddziałów na skutek wystąpienia koronawirusa. – Jeśli jakiś oddział trzeba było zamknąć, jego działalność przejmował natychmiast oddział w innym szpitalu. Było to możliwe dzięki wymianie informacji w ramach Związku Szpitali Powiatowych Województwa Śląskiego. W ten sposób radziły sobie szpitale w Rudzie Śląskiej, Sosnowcu, Tarnowskich Górach, Chorzowie itd. – wylicza Władysław Perchaluk, prezes Związku. – Szybkość przepływu informacji między placówkami, bez względu na to kto jest ich właścicielem, będzie ważna także wtedy, kiedy nadejdzie druga fala koronawirusa.

Cały artykuł jest dostępny TUTAJ