WŁADYSŁAW PERCHALUK DLA TYGODNIKA POLITYKA O OBAWACH PRZED JESIENNĄ INWAZJĄ GRYPY

06.08.2020

Liczba zakażeń koronawirusem z każdym dniem bije kolejne rekordy. Przed nami jesień, która będzie kumulacją zachorowań na COVID-19 i tradycyjną grypę. Swoimi obawami podzielił się Władysław Perchaluk, prezes Związku, na łamach tygodnika Polityka.

W bytomskim Szpitalu Specjalistycznym nr 1 testy na koronawirusa dla lekarzy zafundowali prywatni sponsorzy. Jednak obecnie zabrakło już na to pieniędzy. Władysław Perchaluk, prezes Związku i dyrektor placówki apeluje na łamach tygodnika Polityka, aby zakupić w aptece paskowe testy wykrywające grypę. Podkreśla, że obawia się jesiennej inwazji zainfekowanych pacjentów. W tej chwili oddział zakaźny przyjmuje dziennie 15-20 pacjentów, a w kwietniu było ich nawet 80. Nie ma możliwości przyjęcia większej liczby. Perchaluk dodaje też, że pacjenci nie mogąc dodzwonić się do sanepidu lub przychodni, udają się na SOR.

Cały artykuł jest dostępny TUTAJ.