WŁADYSŁAW PERCHALUK, PREZES ZWIĄZKU O PODWYŻCE SKŁADKI ZDROWOTNEJ

17.05.2021

Rząd podnosząc składkę zdrowotną uderzy w szpitale, również te podległe mu, w których szereg medyków jest samozatrudnionych. Władysław Perchaluk, prezes Związku w rozmowie z Polityką Zdrowotną powiedział o swoich obawach.

Podczas prezentacji Nowego Ładu rząd podkreślał jak ważne jest zdrowie, dofinansowanie i restrukturyzacja szpitali. Jednak zmiany w składkach zdrowotnych mogą uderzyć w te szpitale, ponieważ pośród 2 mln samozatrudnionych według GUS, znaczą część stanowią lekarze, a także pielęgniarki-specjalistki. Władysław Perchaluk, prezes Związku i dyrektor Szpitala Specjalistycznego nr 1 w Bytomiu w rozmowie z Polityką Zdrowotną wyraził swoje obawy w związku z tą sytuacją: – Spodziewam się, że po podwyżce składki będą chcieli renegocjować swoje umowy kontraktowe i żądać możliwości wystawiania wyższych faktur. Dyrektor szpitala nie ma zaś często pola manewru, gdyż w razie braku gwarancji podwyżek, odchodzi mu cały zespół wraz z ordynatorem na czele.

Cały artykuł dostępny jest TUTAJ.