WŁADYSŁAW PERCHALUK W POLITYCE ZDROWOTNEJ O OBAWACH SZPITALI PRZED AUTORYZACJĄ

28.07.2021

Projekt ustawy o jakości w ochronie zdrowia zakłada wprowadzenie obowiązkowej autoryzacji szpitali przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Władysław Perchaluk w rozmowie z Polityką Zdrowotną mówi o obawach szpitali.

Przedstawiciele szpitali obawiają się tego, jak subiektywne oceny pacjentów mogą wpłynąć na ocenę jakości udzielanych świadczeń. Władysław Perchaluk, prezes Związku w rozmowie z Polityką Zdrowotną podkreśla, że powinny liczyć się przede wszystkim obiektywne mierniki jak np. liczba rehospitalizacji czy reoperacji: – To jest konkretny miernik jakości. Ocena wyżywienia przez pacjentów to już kwestia gustu, o których się nie dyskutuje. To co zapisano w projekcie jest bardzo enigmatyczne i może zaszkodzić wielu dobrym szpitalom.

Cały artykuł dostępny jest TUTAJ