WŁADYSŁAW PERCHALUK W PORTALU PRAWO.PL O DŁUGACH SZPITALI

09.12.2021

Minister zdrowia, Adam Niedzielski przyznaje, że szpitale powiatowe są w coraz trudniejszej sytuacji finansowej. Władysław Perchaluk, prezes Związku w rozmowie z portalem Prawo.pl mówi o długach placówek zrzeszonych w organizacji.

Szpitale będą musiały zwracać pieniądze za niewykonane świadczenia z powodu pandemii. Rosną też ceny usług, z których muszą korzystać. Sytuację komentuje Władysław Perchaluk, prezes Związku w rozmowie z portalem Prawo.pl: – Wiele szpitali nie będzie miało jak odrobić zaliczek, bo decyzją wojewody musiały utworzyć łóżka dla pacjentów z Covid-19. W efekcie przekształcały zwykłe oddziały na covidowe. Zaliczki stały się taką pożyczką z banku, dlatego jej część powinna zostać umorzona.

Cała wypowiedź dostępna jest TUTAJ.