WŁADYSŁAW PERCHALUK W RYNKU ZDROWIA O NOCNEJ I ŚWIĄTECZNEJ OPIECE ZDROWOTNEJ W FORMIE TELEPORADY

25.11.2021

Jak poinformowało Ministerstwo Zdrowia, w resorcie trwają zaawansowane prace nad zmianami w nocnej i świątecznej opiece zdrowotnej. Wiele świadczeń może być wykonanych w trybie telemedycznym, bez stacjonarnej wizyty. Władysław Perchaluk, prezes Związku w rozmowie z Rynkiem Zdrowia mówi o swoich obawach związanych z tym projektem.

Dyrektorzy szpitali obawiają się, że wdrożenie takich rozwiązań spowoduje, że w SOR-ach i izbach przyjęć będzie pojawiać się jeszcze więcej pacjentów. Władysław Perchaluk, prezes Związku w rozmowie z Rynkiem Zdrowia mówi o całodobowych ambulatoriach i szerszym wprowadzeniu teleporady do nocnej i świątecznej opieki: – Obawiam się, że wdrożenie takich rozwiązań spowoduje, że w SOR-ach i izbach przyjęć będzie pojawiać się więcej pacjentów niż obecnie. Obecnie nocna i świąteczną opieka działa w specjalnie utworzonych w tym celu miejscach w szpitalnych izbach przyjęć. Np. w samych Katowicach takie punkty prowadzą cztery szpitale, a dla każdego z nich przeznaczona jest określona kwota na finansowanie nocnej i świątecznej opieki.

Cała wypowiedź dostępna jest TUTAJ.