WŁADYSŁAW PERCHALUK W SESJI EKSPERTÓW KOMISJI ZDROWIA SENATU RP PODCZAS KONGRESU WYZWAŃ ZDROWOTNYCH

14.02.2023

Władysław Perchaluk, prezes Związku Szpitali Powiatowych Województwa Śląskiego weźmie udział w sesji ekspertów Komisji Zdrowia Senatu RP w trakcie drugiego dnia VIII Kongresu Wyzwań Zdrowotnych. Głównym tematem dyskusji będzie radykalne zwiększenie dostępności i jakości świadczeń zdrowotnych.

W piątek, 10 marca eksperci Komisji Zdrowia Senatu RP poruszą zagadnienia związane z ryzykiem i konsekwencjami transformacji demograficznej i ich wpływu na sytuację ochrony zdrowia, koniecznością zbudowania efektywnej organizacji systemu ochrony zdrowia oraz stabilizacji finansowania ochrony zdrowia.

To niejedyny panel tegorocznego Kongresu Wyzwań Zdrowotnych, w którym weźmie udział Władysław Perchaluk. Prezes Związku zabierze także głos w dyskusji "System ordynatorski to przeszłość?", który zaplanowano na czwartek, 9 marca. W tym samym dniu Krzysztof Zaczek, wiceprezes Związku i prezes Szpitala Murcki w Katowicach wystąpi w panelu "Jakość zarządzania placówkami medycznymi".

Kongres Wyzwań Zdrowotnych jest jedną z największych w Polsce debat poświęconych ochronie zdrowia. Co roku w Kongresie Wyzwań Zdrowotnych uczestniczą wybitni specjaliści, reprezentujący kilkanaście dyscyplin medycznych, przedstawiciele świata nauki, polityki, administracji samorządowej, organizacji pozarządowych – w tym zrzeszających pacjentów – oraz gospodarki, biznesu, przemysłu farmaceutycznego, finansów i rynku ubezpieczeniowego.

REJESTRACJA NA WYDARZENIE