WOJCIECH KONIECZNY O AKTUALNEJ SYTUACJI EPIDEMICZNEJ W POLSCE

23.11.2021

Wojciech konieczny, senator i dyrektor SP ZOZ Miejskiego Szpitala Zespolonego w Częstochowie w rozmowie z częstochowską Telewizją Orion mówi o szczepieniach przeciwko COVID-19 i aktualnej sytuacji epidemicznej w Polsce.

Wojciech Konieczny, senator i dyrektor SP ZOZ Miejskiego Szpitala Zespolonego w Częstochowie w rozmowie z częstochowską Telewizją Orion mówi m.in. o nadmiarowych zgonach w Polsce i ograniczonym dostępie do służby zdrowia: – W tej chwili jesteśmy pierwsi w tych nadmiarowych zgonach w Europie. Wszyscy lepiej od nas sobie z tym poradzili. (...) W tej chwili naruszamy dobra osobiste osób zaszczepionych, którzy chcą się dostać do szpitala i być leczeni na inne choroby niż COVID-19. Oni mają bardzo ograniczone swoje prawa i umierają. Stąd ta liczba nadmiarowych zgonów. Ograniczyliśmy dostęp do służby zdrowia dla osób, które chciałyby z tego skorzystać, w imię tego, że nie zachęcaliśmy do szczepień.

Cała rozmowa dostępna jest TUTAJ.