WOJCIECH KONIECZNY W FAKTACH TVN O NIEPRAWIDŁOWYM PODEJŚCIU DO CZWARTEJ FALI

25.11.2021

Liczba zgonów spowodowanych COVID-19 rośnie z każdym dniem. Czesi i Słowacy decydują się na dodatkowe obostrzenia, tymczasem w Polsce nadal nie ma takiej decyzji. Wojciech Konieczny, senator i dyrektor Miejskiego Szpitala Zespolonego w Częstochowie w rozmowie z Faktami TVN stwierdza, że przyczyną tak dużej liczby zgonów jest przede wszystkim złe podejście rządu do czwartej fali.

Minister zdrowia, Adam Niedzielski twierdzi, że restrykcje są mało skuteczne. W ciągu doby zmarło prawie 500 chorych na COVID-19. Wojciech Konieczny, senator i dyrektor Miejskiego Szpitala Zespolonego w Częstochowie w rozmowie z Faktami TVN mówi o tym, co jest główną przyczyną dużej liczby zgonów w Polsce – Teoretycznie jesteśmy lepiej przygotowani, a 500 osób umiera. To nie jest wina służby zdrowia czy pacjentów. To jest wina złego podejścia do czwartej fali epidemii. (...) W tej chwili przyjęliśmy model szwedzki z zeszłego roku: dezynfekcja, dystans, maseczki i właściwie nic więcej.

Cały materiał dostępny jest TUTAJ.