WOŚP PO RAZ KOLEJNY WSPARŁA SZPITAL PEDIATRYCZNY W BIELSKU-BIAŁEJ

04.07.2022

Baza sprzętowa Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej poszerzyła się o nowoczesny mikroskop operacyjny, którego wartość wynosi około 300 tysięcy zł. To kolejny w tym roku dar Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dla bielskiej placówki.

Pod koniec czerwca dziecięcy szpital w Bielsku-Białej otrzymał od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy otolaryngologiczny mikroskop operacyjny z podglądem asystenckim oraz monitorem. Urządzenie ma zastosowanie głównie podczas mikrochirurgicznych zabiegów uszu oraz krtani. Dzięki niemu zarówno wykonujący zabieg lekarz jak i cały towarzyszący mu zespół operacyjny w dużym powiększeniu widzi to, co gołym okiem zobaczyć jest trudno. Dodajmy, że to już kolejny w tym roku dar WOŚP dla Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej. Wcześniej fundacja ta przekazała naszej placówce medycznej neuromonitor, zestaw endoskopowy, kobolator laryngologiczny oraz lampy czołowe. Łączna wartość tegorocznych darów WOŚP dla szpitala wynosi około 640 tysięcy zł. – Z pewnością nie będzie przesady w stwierdzeniu, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to od wielu lat wierny przyjaciel Szpitala Pediatrycznego, na którego zawsze możemy liczyć. W imieniu małych pacjentów naszego szpitala bardzo za to wsparcie dziękuję. Nowoczesny sprzęt medyczny jaki otrzymujemy od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy umożliwia nam bowiem zarówno podnoszenie jakości świadczonych usług jak i poszerzanie ich zakresu – mówi Katarzyna Czauderna, Dyrektor Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej.

Fot. Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej