ZA NAMI XV FORUM RYNKU ZDROWIA

22.10.2019

Za nami XV edycja Forum Rynku Zdrowia – dwudniowa prestiżowa konferencja organizowana przez wydawcę i redakcję „Rynku Zdrowia”. Przedstawiciele Związku Szpitali Powiatowych Województwa Śląskiego wzięli udział w dwóch panelach.

W pierwszym panelu pt. „Szpitale na systemowej mapie kraju – dziś i jutro” uczestniczył Krzysztof Zaczek, prezes Szpitala Murcki i wiceprezes Związku. Podkreślił, że zewnętrzne regulacje płacowe odebrały dyrektorom szpitali narzędzia motywowania personelu.

Z kolei w drugim panelu – „Telemedycyna – przegląd rozwiązań i skala zastosowań” brał udział dr Jacek Czapla. Dyrektor ds. medycznych Centrum Zdrowia w Mikołowie opowiedział o 3-letniej opiece telemedycznej, którą placówka sprawuje nad polarnikami przebywającymi w Polskiej Stacji Polarnej w Hornsund na Spitsbergenie.