ZBLIŻA SIĘ WERYFIKACJA SZPITALI

03.01.2023

Portal Samorządowy zapytał samorządowców, menedżerów szpitali i ekspertów o zmiany w ochronie zdrowia, które wpłyną w 2023 roku na funkcjonowanie placówek medycznych prowadzonych przez jednostki samorządu terytorialnego. Władysław Perchaluk, prezes Związku odniósł się m.in. do ustawy o jakości i bezpieczeństwie pacjenta.

Zdaniem Władysława Perchaluka, prezesa Związku jedną z kluczowych regulacji dla powiatowych placówek będzie w 2023 roku ustawa o jakości i bezpieczeństwie pacjenta. W rozmowie z Portalem Samorządowym podkreślił, że ta ustawa w znacznym stopniu zwiększy zakres odgórnego, centralnego kontrolowania szpitali powiatowych: – W wyniku każdej z tych kontroli określony zostanie procentowy wskaźnik jakości funkcjonowania szpitala, od którego zależeć będzie, czy dana placówka pozostanie w systemie finansowania ze środków publicznych.

Cały artykuł dostępny jest TUTAJ.