ZESPÓŁ SZPITALI MIEJSKICH W CHORZOWIE ZYSKA NOWY BUDYNEK

13.06.2022

Dzięki planowanej budowie nowego budynku poradni specjalistycznych w Zespole Szpitali Miejskich w Chorzowie przy ul. Truchana 7, pacjenci będą obsługiwani w bardziej komfortowych warunkach, a kolejki do gabinetów się zmniejszą.

Umowę na opracowanie projektu budowy budynku poradni specjalistycznych chorzowskiego szpitala dziecięcego podpisano w piątek 10 czerwca.

– SOR był projektowany już 10 lat temu. Dziś na oddziale brakuje sal obserwacyjnych, zabiegowych, czy pomieszczeń do przyjmowania pacjentów. Ta inwestycja jest konieczna, by byli oni obsługiwani w komfortowych warunkach – mówi Jerzy Szafranowicz, dyrektor Zespołu Szpitali Miejskich.

Za projekt odpowiada pracownia Tabindesign. W ramach inwestycji powstanie nowy, parterowy budynek poradni o powierzchni nie większej niż 1000 m kw. Docelowo będzie on przeznaczony dla ok. 200 pacjentów dziennie oraz ok. 30 osób personelu.

Cały artykuł dostępny jest TUTAJ.