ZMIANY W BIELSKIM PEDIATRYKU

20.11.2022

W Szpitalu Pediatrycznym w Bielsku-Białej będzie więcej łóżek na psychiatrii, a mniej na oddziale ogólnopediatrycznym. Pierwsza zmiana wynika z przepełnienia i kończącego się remontu oddziału psychiatrycznego. Dzięki drugiej szpital będzie bliżej spełnienia normy minimalnego zatrudnienia pielęgniarek. 

 

Zmiana liczby łóżek w bielskim Szpitalu Pediatrycznym wymaga podjęcia uchwały przez Radę Powiatu Bielskiego, która zmieni statut placówki. Jak informuje portal bielsko.biała.pl, wcześniej korekty liczby miejsc na oddziałach pozytywnie zaopiniowała rada społeczna placówki. Liczba miejsc na psychiatrii zwiększy się z 17 do 30, tak jak zapowiadano na początku roku, gdy ruszał remont części pawilonu szpitalnego. Inwestycja powoli dobiega do końca. 

Równocześnie zmniejszona będzie liczba łóżek na oddziale pediatrycznym, który składa się z dwóch poddziałów: ogólnopediatrycznego i gastroenterologicznego. Łącznie są na nich 43 łóżka dla najmłodszych pacjentów. Po zmianach liczba miejsc spadnie o trzy na poddziale ogólnopediatrycznym, co nie powinno wpłynąć na ograniczenie dostępu do świadczeń.

 

Cały artykuł dostępny jest TUTAJ.