ZMODERNIZOWANA PORADNIA CHORÓB ZAKAŹNYCH W GLIWICKIM SZPITALU MIEJSKIM NR 4

29.01.2024

Blisko 3 tys. przyjętych pacjentów, ponad 3,5 tys. udzielonych porad lekarskich, a do tego świeżo oddane, kompleksowo zmodernizowane, docelowe pomieszczenia – oto bilans funkcjonowania przyszpitalnej Poradni Chorób Zakaźnych, uruchomionej na początku 2023 roku w gliwickim Szpitalu Miejskim nr 4.

Przypomnijmy: po tym, jak szpital VITO-MED przy ul. Radiowej podjął w grudniu 2022 roku decyzję o likwidacji poradni zakaźnej, miasto wsparło Szpital Miejski, by ten przejął działalność w tej dziedzinie. Już po kilku tygodniach intensywnych wysiłków poradnia zaczęła funkcjonować w nowym miejscu – w budynku przy ul. Zygmunta Starego 19. Zachowana została ciągłość świadczeń dla gliwiczan.

– Dużym problemem jest borelioza i jej konsekwencje, z którymi zmaga się wielu chorych. Pacjenci zazwyczaj nie zgłaszają się jednorazowo na konsultację czy po zalecenia, ale pozostają pod naszą opieką przez długi czas. Wracają na kontrole i kolejne badania – mówi szefowa poradni, dr Małgorzata Dziedzic. Podkreśla, że specjaliści w gliwickiej Poradni Chorób Zakaźnych zajmują się prewencją, wykrywaniem oraz leczeniem chorób zakaźnych, pasożytniczych i odzwierzęcych.

Fot.: M. Buksa / UM w Gliwicach

Przeczytaj więcej: Miasto Gliwice.