JERZY JAROSZEWICZ W FAKTACH PO FAKTACH ZACHĘCA DO SZCZEPIEŃ

30.12.2020

Dr hab. n. med. Jerzy Jaroszewicz, kierownik Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego i Hepatologii w bytomskiej “Jedynce” w Faktach po Faktach: szczepienia to jedyny sposób, by zmienić naszą rzeczywistość.

 

Dr hab. n. med. Jerzy Jaroszewicz w rozmowie w Faktach po Faktach zwrócił uwagę, że wirus jest z nami od ponad 10 miesięcy, zabił już ponad 20 tysięcy Polaków, spowodował trzy potężne lockdowny, jakby o tym nie mówić potężny kryzys gospodarczy, kryzys opieki zdrowotnej. Dlatego podkreślił, że szczepienia to jedyny sposób na to, aby w miarę sprawnie zmienić tę rzeczywistość: – Jesteśmy w bardzo uroczystej i podniosłej chwili. Jest jedna rzecz, która może zmienić naszą rzeczywistość, i to zmienić w miarę sprawnie. I to są szczepienia. Ja bym prosił państwa, żebyśmy do tego podeszli nie emocjonalnie, a racjonalnie. Zakończmy to szaleństwo, tę pandemie covidową, poddajmy się szczepieniom i liczmy na to, że odbędą się one sprawnie i szybko.

 

Kierownik Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego i Hepatologii w bytomskiej “Jedynce” zapewnił również, że nie należy obawiać się tego, że szczepionki są nowe: – To, że jest nowa, nie znaczy, że jest gorsza. W naszym logicznym, zwyczajnym pojęciu nowe zwykle znaczy lepsze. To jest nowość, która jest wytworem nauki, to jest nowość, która jest wysoko zaawansowaną technologią, która stanie się standardem w ciągu następnych kilku lat.

 

Cała rozmowa dostępna jest TUTAJ.