MARCIN LEŚNIEWSKI, DYREKTOR SZPITALA POWIATOWEGO W PSZCZYNIE DLA TVN24 O OBECNEJ SYTUACJI PLACÓWKI

05.11.2020

Szpital Powiatowy w Pszczynie nie jest placówką covidową. Decyzją ministra utworzył cztery łóżka dla pacjentów z SARS-CoV-2. Tymczasem w szpitalu przebywa obecnie zakażonych 34 pacjentów. Marcin Leśniewski, dyrektor pszczyńskiej placówki w rozmowie z TVN24 komentuje sytuację.

Na terenie Szpitala Powiatowego w Pszczynie jest zaledwie kilka łóżek przeznaczonych dla pacjentów zakażonych koronawirusem. Tymczasem liczba pacjentów dotkniętych COVID-19 jest znacznie większa. Dyrektor szpitala wyjaśnia w rozmowie z TVN24, z czego to wynika:  – System przekazywania pacjentów ze szpitala do szpitala praktycznie nie funkcjonuje. Nie z przyczyn organizacyjnych, przewozowych, ale z banalnego, bolesnego powodu braku miejsc. Dodaje, że obecnie w szpitalu są 34 osoby dotknięte zakażeniem. To jedna trzecia wszystkich pacjentów.

Z pomocą placówce przyszedł samorząd. Decyzją burmistrza Pszczyny, Dariusza Skrobola  umorzono szpitalowi podatek od nieruchomości. Marcin Leśniewski dodaje: – Jestem pod wielkim wrażeniem tej decyzji, to jest najlepszy przykład prostego wsparcia dla szpitali. Przyznaje jednak, że to kropla w morzu potrzeb – niespełna 120 tysięcy złotych. Wczoraj podpisałem dokument na zakup środków barierowych za niespełna milion złotych. Ale liczy się każdy gest.

Cały materiał dostępny jest TUTAJ.