ROZMOWA DNIA W RADIU KATOWICE Z PREZESEM ZWIĄZKU, WŁADYSŁAWEM PERCHALUKIEM

27.10.2020

Władysław Perchaluk rozmawiał z Radiem Katowice o tym, czy szpitale w województwie śląskim są przygotowane na kolejny wzrost zakażeń koronawirusem. Apelował m.in. o wsparcie zespołów pielęgniarskich i opiekuńczych, pomoc w pracach administracyjno-biurowych, a także oddawanie osocza.

Prezes Związku w wywiadzie dla Radia Katowice wyraził obawy związane z brakującym personelem: – Obawiam się o braki personelu; pielęgniarek anestezjologicznych, anestezjologów i personelu szpitalnego. Nie mamy bezpośredniego dostępu do badań naszego personelu.

Oprócz tego Władysław Perchaluk apelował również o bezpośrednią pomoc dla Szpitala Specjalistycznego nr 1 w Bytomiu, którym zarządza: – Jeżeli chcecie wesprzeć szpitale, zapraszam do pomocy w pracach administracyjno-biurowych, wsparcia zespołów pielęgniarskich i opiekuńczych. Oddawajcie osocze. Ono naprawdę ratuje życie ludziom.

Cała wypowiedź dostępna jest TUTAJ.