SZPITALE POWIATOWE DOBRZE ZORGANIZOWANYM GRACZEM

30.08.2022

Andrzej Jacyna, były prezes NFZ w rozmowie z Rynkiem Zdrowia podkreśla, że w sporze związanym z ustawą o podwyżkach szpitale powiatowe stały się dobrze zorganizowanym graczem.

Andrzej Jacyna, były prezes Narodowego Funduszu Zdrowia w latach 2018-2019  w rozmowie z Rynkiem Zdrowia zaznacza, że mieszkańcy powiatów to kluczowy elektorat obecnej władzy, dlatego rząd nie powinien lekceważyć szpitali powiatowych: – Okazuje się, że szpitale powiatowe i starostwa stały się w sporze dotyczącym realizacji ustawy o najniższych wynagrodzeniach najlepiej zorganizowanym graczem. Pamiętajmy, że obecna władza znaczną część wyborców ma właśnie w powiatach. Dodaje również, że powiaty potrafią skutecznie organizować i "sprzedawać" medialnie własne konferencje i debaty dotyczące sytuacji szpitali.

Rynek Zdrowia cytuje też wypowiedź senator Beaty Libery-Małeckiej po spotkaniu samorządowców, dyrektorów i prezesów szpitali w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie: – Dyrektorzy szpitali i samorządowcy byli świetnie przygotowani. Przywieźli twarde dane. To były same konkrety, a nie polityka.

Cały artykuł dostępny jest TUTAJ.