WOJCIECH KONIECZNY, DYREKTOR SZPITALA W CZĘSTOCHOWIE W ROZMOWIE DLA FAKTÓW TVN O DODATKACH DLA MEDYKÓW

26.11.2020

Pracownicy medyczni zwalczający COVID-19 nadal czekają na dodatki. Nowej ustawy antycovidowej, która miała ustanowić dodatek, wciąż nie ma w Dzienniku Ustaw, gdyż rząd chce, aby została znowelizowana jeszcze przed wejściem w życie. Chodzi o zawężenie grona pracowników medycznych, którym taki dodatek by przysługiwał. Wojciech Konieczny, dyrektor Miejskiego Szpitala Zespolonego w Częstochowie i senator RP w wywiadzie dla Faktów TVN komentuje sytuację.

Rządzący tłumaczą że pieniędzy w budżecie nie ma, aby dodatek dać każdemu kto może mieć kontakt z zakażonym pacjentami. Wojciech Konieczny w rozmowie dla Faktów TVN skomentował, jak wygląda ta sytuacja na tle placówki, którą zarządza: – Ja już miałem w szpitalu 250 medyków chorych na COVID-19. Większość z nich nie dostanie tego dodatku. To niesprawiedliwe.

Cały materiał dostępny jest TUTAJ.