WOJCIECH KONIECZNY O KRYTYCZNEJ SYTUACJI PANDEMICZNEJ W ŚLĄSKICH SZPITALACH

01.04.2021

Wojciech Konieczny, dyrektor Miejskiego Szpitala Zespolonego w Częstochowie w rozmowie z Faktami TVN mówi o aktualnej sytuacji pandemicznej w szpitalach na Śląsku, gdzie w tej chwili jest najgorzej.

Dyrektor częstochowskiej placówki w rozmowie z Faktami TVN podkreśla kwestię leczenia pacjentów niecovidowych: – Jeśli mamy zachować jakąkolwiek sprawność w leczeniu pacjentów niecovidowych, to nie możemy doprowadzić do sytuacji, żeby mieć jeszcze więcej łóżek dla pacjentów zakażonych koronawirusem.

Dr Marcin Pakulski, pulmonolog z Miejskiego Szpitala Zespolonego w Częstochowie podkreśla również, że brak miejsc to niejedyny problem, ponieważ personel medyczny nie ma już sił: – System niestety się załamał. Jeśli ta sytuacja będzie trwać dłużej, to czy wszystkim starczy sił?

Cały materiał do obejrzenia TUTAJ.