WYWIAD Z JERZYM JAROSZEWICZEM W MENEDŻERZE ZDROWIA

15.07.2021

Dr hab. n. med. Jerzy Jaroszewicz, kierownik Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego i Hepatologii Szpitala Specjalistycznego nr 1 w Bytomiu w obszernym wywiadzie opublikowanym przez portal Menedżer Zdrowia mówi o doświadczeniach związanych z prowadzeniem oddziału covidowego i walce o życie pacjentów.

– Problemem było to, że COVID-19 był wrogiem nieznanym i informacje, jakie zdobywaliśmy, po kilku tygodniach okazywały się nieprawdziwe, nieaktualne, albo niesprawdzone. Brak rzetelnych informacji, zanim nauczyliśmy się leczyć zakażenia koronawirusem, był najtrudniejszy. Minęło kilka miesięcy, zanim zdobyliśmy doświadczenie – relacjonuje dr hab. n. med. Jerzy Jaroszewicz, kierownik Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego i Hepatologii bytomskiego Szpitala Specjalistycznego nr 1.

Cały wywiad dostępny jest TUTAJ.