Aktualności
PLACÓWKI ZE ŚLĄSKIEGO W MINISTERSTWIE ZDROWIA O ZAGROŻENIACH DLA SZPITALI POWIATOWYCH
Członkowie Związku Szpitali Powiatowych Województwa Śląskiego spotkali się dzisiaj z Maciejem Miłkowskim, wiceministrem zdrowia, aby przedstawić problemy swoich placówek. „Stwierdzamy, że powstało realne zagrożenie dla prawidłowego funkcjonowania szpitali powiatowych, a tym samym dla zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom województwa śląskiego” – napisali we wspólnym stanowisku, które po spotkaniu złożyli w ministerstwie.
CZŁONKOWIE ZWIĄZKU PODCZAS DEBATY “WSPÓLNIE DLA ZDROWIA”
W Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA w Warszawie odbyła się pierwsza z serii debat “Wspólnie dla Zdrowia”. Podczas konferencji nie zabrakło przedstawicieli Związku Szpitali Powiatowych Województwa Śląskiego, który reprezentowały Barbara Szubert, dyrektor SPZOZ w Lublińcu i Agnieszka Wołowiec, prezes Szpitala Miejskiego w Siemianowicach Śląskich.
DYREKTORZY SZPITALI O NOWYCH RYCZAŁTACH: DOSTAJEMY WIĘCEJ, ALE I TAK MAMY MNIEJ
Zdaniem dyrektorów szpitali wypowiadających się podczas sesji “Od października do października, czyli rok funkcjonowania tzw. sieci szpitali” odbywającej się w trakcie XIV Forum Rynku Zdrowia (Warszawa, 23-24 października 2018 r.), dostęp pacjentów do świadczeń został zachowany, ale podwyżki ryczałtów generalnie nie zmieniają trudnej sytuacji finansowej szpitali sieciowych, która wynika m.in. z oczekiwań płacowych różnych grup zawodowych.